Zmarzlik: to był rok na bardzo dobrym poziomie

Bartosz Zmarzlik podsumował sezon. – Ten rok był bardzo dobry indywidualnie i drużynowo. Będziemy robić wszystko, żeby kolejne lata wyglądały podobnie – przyznał. Po zdobyciu trzeciego indywidualnego tytułu zawodnik powoli rozpoczyna przygotowania do kolejnej odsłony zmagań w Speedway Grand Prix.

Rekordowe zarobki w Speedway Grand Prix 2022. Zmarzlik nie dał szans rywalom

Sezon Speedway Grand Prix 2022 przeszedł do historii. Listę najlepiej zarabiających w cyklu otwiera mistrz świata Bartosz Zmarzlik, który za swoje występy w tym roku otrzymał ponad 575 tysięcy złotych. Co ciekawe, Polak podniósł z toru znacznie więcej pieniędzy niż chociażby w zeszłym rekordowym sezonie.

Dudek z “dziką kartą”, trzech Polaków w cyklu

Siódmy w tym sezonie Patryk Dudek otrzymał jedną z sześciu “dzikich kart” uprawniających do startu w przyszłorocznych indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu. W Cyklu Grand Prix dołączy do złotego medalisty Bartosza Zmarzlika i brązowego Macieja Janowskiego.

Mateusz Cierniak indywidualnym mistrzem świata juniorów na żużlu

Mateusz Cierniak w piątek przypieczętował w Toruniu swój triumf w klasyfikacji końcowej cyklu Speedway Grand Prix 2, zostając indywidualnym mistrzem świata juniorów. Niespełna 20-letni Polak w ostatnim turnieju zajął trzecie miejsce. Zwyciężył ustępujący mistrz Jakub Miśkowiak, który dzięki temu zdobył brązowy medal.